Manuel Panjur

Panjur özellikle büyük yerleşim yerlerinde ve ilçe merkezlerinde bulunan evlerin ve iş yerlerinin manuel panjur vazgeçilmez korunma bariyerleridir Panjur Sistemleri, yapıları hırsızlık ve gasp gibi art niyetli tutumlardan koruduğu gibi; ısı, ışık, rüzgar ve yağmur gibi hava şartlarının yarattığı dezavantajların etkisini de azaltmada önemli rol oynar.

Otomasyon teknolojisinin gelişmesi ile tam otomatik, insan gücü gerektirmeyen otomatik Panjur sistemlerinin yanı sıra daha mütevazi ve uygun fiyatlara maal dilen Manuel Panjur olarak iki gurup halinde üretilen bu güvenlik sistemleri ayrıca sağladığı; ısı, işık ve ses yalıtımı ile pek çok olumsuzluktan uygulandığı alanları koruyarak, ekonomik bir yalıtım da sağlamaktadır.

MANUEL PANJUR ANKARA

manuel panjur

Panjurlarda yer alan lamellerin hareketlerini tamamen insan müdahalesi aracılığı ile gerçekleştiren panjurlara Manuel Panjur Sistemi denir.

İnsan eli vasıtası ile otomatik kordonlar ve ya redüktörler aracılığı ile aşağı ve yukarı harekete geçirilen bu panjurlar ayrıca yapısında yer alan makaslar sayesinde öne doğru bir açılım da sağlayabilmektedir. Kullanımı ve montajı kolay olan bu sistemler otomatik olanlara göre daha ekonomik olduğu için oldukça çok talep gören panjur yapılarıdır.

Ev, ofis, dükkan ve mağaza gibi alanlar için oldukça kullanışlı olan bu sistemler, uygulandığı alanı; hırsız ve hava koşullarının yarattığı olumsuz koşullardan koruduğu gibi, tasarımındaki zarif dokunuşlar sayesinde estetik de bir görünüm kazandırır.

otomatik-panjurlar pvc-sineklik

Panjur Tamiri

Tamir Hizmetlerimiz
-Otomatik Panjur İpi Değişimi
-Panjur İpi Değişimi
-Makas Değişimi
-Menteşe Değişimi
-Kasnak ve Borusunun Değişimi
-Pilastik Değişimi
-İç Mekanizma Değişimi
-Genel Bakım ve Yağlama Takılıyorsa Giderilmesi

Motorlu Panjur Tamiri
-Uzaktan kumandalı panjur tamiri
-El ile kumandalı panjur tamiri
-Çelik askı değişimi
-Motor değişimi
-Paletlerin değişimi
-Genel bakım ve yağlama hizmeti

Panjur İmalatı
Panjur profilleri alüminyum olup içi poliüretan dolguludur.
Motorlar dünyanın en sessiz çalışan motorları tercih edilmektedir.

Neler yapıyoruz ?
- Motorlu panjur imalatı
- Dükkan kepenkleri

Panjur kullanmanın faydaları neler ?
Kötü niyetli insanların attıkları cisimler ve fırtına şeklinde esen rüzgarın uçurduğu maddelerden korumak üzere özel olarak tasarlanıp imal edilmiştir.Panjurlarınız kapalı durumda mahremiyet sağlar.Yarı kapalı durumda ise dişardaki gölge ve hareketleri önler.